Home Lajme Valon Syla: Këta janë 5 ministrat që do t’i largojë Kurti nga...

Valon Syla: Këta janë 5 ministrat që do t’i largojë Kurti nga Qeveria

34
0
SHARE

Valon Syla: Këta janë 5 ministrat që do t’i largojë Kurti nga Qeveria

Analisti, Valon Syla,ka deklaruar se janë disa ministra në qeverinë Kurti të cilët mund të jenë target i kryeministrit Kurti për t’u ndryshuar si rezultati një riformatimi të Qeverisë.
Syla ka përmendur zëvendëskryeministrin dhe ministren e Jashtme Donika Gërvalla, ministren e Tregtisë dhe Industrisë Rozeta Hajdari, ministren e Ekonomisë Artane Rizvanoli, ministrin e Shëndetësisë Rifat Latifi dhe ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Ndryshe, kryeministri Kurti gjatë mbledhjes së fundit të Lëvizjes Vetëvendosje, ka kritikuar ministrat e tij, duke thënë se nuk janë të paprekshëm.

Kurse sipas Sylës, siguri në qeveri nuk ka as krahu i djathtë i Kurtit, zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi.

Postimi i plotë:

Me këta 5 ministria kosovarët s’janë të knaqun, por as Albini kishe. Edhe po mendojka me i hjek, kishe me u çpërla me publik ka pak.

1. Donika Gërvalla

2. Rozeta Hajdari

3. Artane Rizvanolli

4. Rifat Latifi – Lleptiri

5. Armend Mehaj – Ushtari Norvegjez

Po ashtu Zv. i Kurtit, Besnik Bislimi se kish sigurt. Realialisht ankesa në parti ka edhe për Liburnin e Xhelalin, por ata sguxon me i prek 1 here.

Te kqyrim.

#albanologji #vv #kurti #riformatizuza.