Home Lajme Zogaj: Kurti po kërkon rrugë për rrëzimin e Qeverisë së tij

Zogaj: Kurti po kërkon rrugë për rrëzimin e Qeverisë së tij

10
0
SHARE

Zogaj: Kurti po kërkon rrugë për rrëzimin e Qeverisë së tij

Analisti Perit Zogaj ka vlerësuar se kryeministri Albin Kurt po kërkon rrugë për rrëzimin e Qeverisë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se e dëshirueshme për Kurtin është që rrëzimi me ngja me atë të vitit 2020.

Ai ka thënë se opozita nuk duhet të ia plotësojë Kurtit këtë dëshirë.

“Fenomeni Kurti po kerkon rruge qe me e rrezu Qeverine. E deshirueshme per te eshte qe ky rrezim me ngja me ate te vitit 2020, pra te bie nga presioni nderkombetar dhe te fajesonte opoziten per konspiracionesh ne lidhje me nderkombetaret dhe Serbine. Sepse kjo pastaj i duhet per fushate zgjedhore. Kete deshire opozita nuk duhet me ia plotesu. Edhe sikur LV te iniconte mocion votebesimi ne Kuvend, partite opozitare duhet mos me marre pjese ne ate seance”, ka shkruar Zogaj.